A Harfiyle Başlayan İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Ayakkabı Görmek

21

İslami rüya tabirleri, Rüyada Ayakkabı Görmek ne anlama gelir, Rüyada Ayakkabı Görmek dini rüya tabirleri, İslami rüya tabiri Rüyada Ayakkabı Görmek, Rüyada Ayakkabı Görmek islami olarak nasıl yorumlanır

Rüyada Ayakkabı Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Ayakkabı Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Ayakkabı Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Ayakkabı Görmek Dini Rüya Tabiri

Danyal Aleyhisselamin kavline göre
Kış zamanında hayır ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne şeklinde yorum getirilir. Yorumcular mest ve ayakkabinin tabirinde ayri, ayri yorumlar yapmislardir.

Ibn-i Sirin’e göre:
Ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayağında deriden bir ayakkabı gören evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir. Ayağına mest ve kundura giymek adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydiğini görmesi, korku ve sıkıntıya düşmesine, veya birinin hilesine ugramasina veyahut hapse girmesine yorumlanır. Ayakkabi giymesi adet olan kimsenin bir mest veya ayakkabi giydigini görmesi korkusundan kurtulacagina işaret olarak yorumlanabilir. Rivayet edildiğine göre de deniz yolculuguna çikar. Ayaginda delik iki kundura olup ayaklarinin göründügünü Görmek herkesin onu kiskandigina ve parasinin çokluguna delildir. Ayakkabilarindan birinin ayagindan çiktigini, veya delindigini görenin yari mali elinden gider. Eger ayakkabilarinin ikisi de delikse bütün mali elinden gider. Bir çift ayakkabi giydigini gören, iki kadinla evlenir.Koyun derisinden yapilmis bir çok ayakkabi satin aldigini gören veya kendine bagislandigini gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabilarin eline geçtigini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur. Adi mest giymek, eger güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorum getirilir. Ayakkabilari yirtilip ayaklarinin çiplak kaldigini Görmek, esinin ölümüne şeklinde yorum getirilir. Rüyada ayagindaki kunduralarini çikardigini Görmek, muradinin olacagina işaret olarak yorumlanabilir. Bu rüyanin sahibi eger tutuklu ise serbest kalir. Kunduranin altinin delinmesi eslerden birin ölümüne, kunduralari çaldirmak veya kaybedip bulamamak gam ve sikintidan kurtulmaya, kunduraya kalip geçirdigini Görmek, biriyle evlenmeye şeklinde yorum getirilir. Cabirül Magribi’ye göre: rüyasinda ayakkabilarinin bir kuyuya veya buna benzer bir yere düstügünü gören, esinden bosanir. Ayakkabilarini tanimadigi bir adama sattigini görenin esi vefat eder. Ayakkabisinin çalindigini Görmek bir belaya düsecegine delildir. Vahsi hayvanlarin ayakkabilarina saldirip onu parçaladiklarini Görmek, bazi kimselerin esine tecavüzde bulunacaklarina işaret olarak yorumlanabilir.

Cafer’i Sadik’a göre (r.a) : ayakkabi yumusak olup Ayak içinde rahat ederse bu alti sekilde yorum getirilir: Es, hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de şöyle diyor: Rüyada Ayakkabı giymek ticaret için sefere çikacagina şeklinde yorum getirilir. Ayakkabinin dar olmasi sikintiya ve borca işaret olarak yorumlanabilir. Yeni ayakkabi giymek mali muhafaza ve korumak manasina gelir. Ayakkabinin altinda yama ve pençe varsa, bunu gören, eski, ayrildigi esinden kedere ugrar. Rivayet edildiğine göre aralarinda düsmanlik meydana gelir. Ayakkabinin altina yama ve pençe vurulmus oldugunu ve bu pençenin sökülmek üzere oldugunu gören, dul bir kadinla veya erkekle evlenir. Kirmizi renkli ayakkabi giydigini gören bir yola çikmaya niyetli ise bu yolculuga bir müddet çikamaz.

Halid ül- Isfahani’ye göre ayakkabinin içine kalip koydugunu gören bir kadinla münasebette bulunur. Ayakkabilarinin ayagindan çiktigini gören gam ve kedere düser. Yaninda ayakkabisi oldugu halde onu giymeyip yalin ayak dolastigini gören, bir mala kavusur, fakat ondan faydalanamaz. Çarik ve yemeni de ayni sekilde yorum getirilir. Fakat rüyasinda çarik veya yemeni Görmek köylüler için hayirli, ama sehirliler için hayra yorulmaz. Kirmani demistir ki: Yolculuga mahsus, alti iki katli postal ve çizme giymek sefere, sehirlilere mahsus postal ve çizme giymek ise evlenmege şeklinde yorum getirilir. Diğer rivayette de: Rüyada yeni bir ayakkabi giymek rüya sahibinin halinin sikintili olmasini işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Ancak rahat ayakkabi huzur ve rahatliga, evlenmek isteyen gençler için evlilige işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Ayaginda dar bir ayakkabi oldugunu gören kedere ve sikintiya düser. Ayaginda deriden bir ayakkabi oldugunu gören evlenir. Ayakkabisini ters giydigini gören kederden kurtulur, feraha erisir.
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada El Görmek

Önceki Rüya Tabiri

Rüyada Bağırmak Görmek

Next article

İlginizi Çekebilir

21 Yorum

 1. Rüya yorumları hakkında daha çok bilgi istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 2. rüyamda ayagımda 2 farklı ayakkabı vardı ne anlama gelir yardımcı olurmusunuz

 3. Rüya yorumları hakkında daha çok bilgi istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 4. Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

 5. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

 6. Rüya ile amel edilmez ama ben rüya görüyorum hemen çıkıyor.

 7. Rüya yorumları islami olunca daha da güzel oluyor.

 8. Rüya yorumları islami olunca daha da güzel oluyor.

 9. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

 10. İslami rüya tabirleri dediğin zaman bu siteyi tek geçerim. Tasarımı çok sade ve her aradığımı buluyorum. Tüm rüya tabirleri var.

 11. Rüyalarımı İmam Nablusinin yorumlarına göre değerlendirdim.

 12. Kenzul menam tarafından tabir edildiğini düşünüyorum bu rüyanın.

 13. Her gece rüya görüyorum ama sabah kalktığımda hatırlamıyorum.

 14. Bu konu hakkında bu yorum imam nablusinin yorumudur.

 15. Rüyamı yorumlamama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

 16. İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

 17. İslami rüya tabiri dediğin zaman akla ilk gelen site.

 18. Rüyalarıma en güzel islami yorumları bu sitede buluyorum.

 19. http://islamiruyatabiri.gen.tr sitesinde islami rüya tabirlerini hergün okuyorum.

 20. Rüyamda gördüğüm şeyden sonra çok korkmuştum ama tabiri iyiymiş.

 21. İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir