B Harfiyle Başlayan İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Basamak Görmek

16

İslami Rüya Yorumları, Rüyada Basamak Görmek anlamı nedir, Rüyada Basamak Görmek dini olarak nasıl yorumlanır, Rüyada Basamak Görmek Kuranda ne anlama gelir, Rüyada Basamak Görmek islami olarak nasıl yorumlanır

Rüyada Basamak Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Basamak Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Basamak Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Basamak Görmek İslami Rüya Yorumu

Rüyada basamak Görmek, Rüyada merdiven basamaklarini Görmek, yücelmenin sebeplerine dünya ve ahirete yönelmenin vesilelerine işaret ettiği şeklinde yorumlanır.

merdiven basamaklari, mühlet vermeye, hileye ve derece derece bir seye yaklasmaya, bazen de merdiven basamaklan, yolcunun duraklanna veya zaman zaman konaklayacagi yerlere işaret ettiği şeklinde yorumlanır.

bazen de merdiven basamagi, evin hizmetcisine işaret ettiği şeklinde yorumlanır.

bir kimse bilinmiyen bir basamaga ciktigini görse, eger sonuna gelmis ve kendisi de hasta ise ölür.

yüksek bir çardağın en yukarisina ciktigini gören kimse cennetin en yüksek derecesine vasil olur. onun yüksek yerine cikmaksizin biraz asagida durduruldugunu görse, ölümden sonra cennetin yüksek derecelerine cikmaktan men edilir.

eger basamaklar kerpicten olursa rüya güzeldir. kiremit ve tugla gibi seylerden olursa rüya cirkindir. bazilari da, merdiven basamaklari hayirli amellerdir ki, onun birincisi namaz, ikincisi oruc, ücüncüsü zekat, dördüncüsü sadaka, besincisi hacc, altincisi cihat ve yedincisi kur’an’dir, dediler. merdivenin basamaklari kiremitten olursa bunda hayir yoktur. merdivenin ayaklari tastan olursa kalb katiligi ile beraber yüksekliktir. agactan olursa nifak ve gösteris ile beraber yüksekliktir. eger altindan olursa rüya sahibi devlet servete ve bolluga nail olur. eger gümüsten olursa her basamagin adedince serefe nail olur. bakirdan veya tunctan olursa dünya metaina nail olur. merdiven basamaklarina ciktigini gören kimse kendisiyle yükselecegi kadar anlayis ve zekaya sahip olur. bazilari da, merdiven basamagi ibadet eden zahid bir kimsedir. yapilmis basamaklar islerin kolayligina agactan yapilmis merdiven basamaklari bazen, iste sebata ve gizlemeyi arzu ettigi bir seyi gizlemeye işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Rüyada basamaklardan yukariya cikmak, azar azar nail olunacak yükseklik ve cennetteki derecedir. sayarak merdiven basamaklarina ciktigini gören kimse o basamaklarin sayisi kadar hayat sürer. bes basamak, bes vakit namazdir. basamaklarda meydana gelen kusur ve noksanlik, namazda meydana gelen noksanliktir. Rüyada basamaktan cikmak veya inmek, is ve Aile hayatinizda cesitli engellerle karsilasacaginiza fakat bunlan cok kisa zamanda atlatacaginiza işaret ettiği şeklinde yorumlanır. basamaktan yukariya cikmak, yükseklige, rütbeye ve servete, asagiya inmek ise bunlarin aksine işaret ettiği şeklinde yorumlanır. ilim ve takva sahibinin basamakla yukariya ciktigini görmesi Allah nezdinde mertebesinin yükselecegine işaret olarak yorumlanabilir.

Rüyada basamak inmek merdiven basamaklarindan indigini gören kimse yolcu ise yolculuktan döner. dertli ve hastalikli hanimi varsa onun ölmesiyle ondan ayrilir. eger indigi yer camii, sulak, yesillik ve güzel kokulu bir yer ise, o kimse müslümanliga sarilip tevbe ve istigfar ederek bulundugu halden döner. eger indigi yer anlatilan yerlerin ziddi olursa, o kimsenin derece derece helaka yaklasmasina işaret ettiği şeklinde yorumlanır.
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Et yemek Görmek

Önceki Rüya Tabiri

Rüyada İdam Görmek

Next article

İlginizi Çekebilir

16 Yorum

 1. Rüya yorumları islami olunca daha da güzel oluyor.

 2. Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 3. İslami rüya tabiri dediğin zaman akla ilk gelen site.

 4. Rüya ile amel edilmez ama ben rüya görüyorum hemen çıkıyor.

 5. Kenzul menam tarafından tabir edildiğini düşünüyorum bu rüyanın.

 6. Rüyalarımı hatırlayabilsem islami rüya tabirlerine de bakacağım ama hatırlayamıyorum.

 7. İslami rüya yorumu için teşekkür ederim.

 8. http://islamiruyatabiri.gen.tr sitesinde islami rüya tabirlerini hergün okuyorum.

 9. Bu sitede okuduğum yorumlar ile moralim düzeliyor.

 10. Bu siteden rüyalarıma doğru yorumlar alıyorum.

 11. Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 12. Google’da islami rüya tabirleri diye aradım. Bu siteyi buldum. Çok güzel bir site. Beğendim.

 13. Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 14. İmam Nablusi ve Kenzul Menam islami rüya tabirleri çok güzel.

 15. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

 16. Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir