B Harfiyle Başlayan İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Bostan Görmek

17

İslami rüya tabirleri, Rüyada Bostan Görmek ne anlama gelir, Rüyada Bostan Görmek dini rüya yorumu, Rüyada Bostan Görmek Kuranda ne anlama gelir, Rüyada Bostan Görmek İmam Nablusi İslami Rüya Tabiri

Rüyada Bostan Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Bostan Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Bostan Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Bostan Görmek İslami Rüya Tabiri

Nablusî (rh.a.) demiştir ki:Rüyada bostan Görmek, istiğfara, istiğfar da bostana yorumlanır. Rüyada bostanını suvardığını Görmek, ehline yakınlığa işaret olarak yorum getirilir.

Rüyada yaprakları kurumuş, dökülmüş ve sararmış bir bostana girdiğini Görmek, üzüntü ve kedere alâmettir. Yine denilmiştir ki: Rüyada bostan Görmek kadına yorumlanır. Zira kadın da Su ile sulanıp hamile olur ve çocuk doğurur.

Rüyada görülen bostan kadın ile tabir edildiğinde, o bostanın ağacı, kadının ailesi ve çocuğudur. Bostanın meyvesi de bu şekilde tabir olunur.

Rüyada bilinmeyen bir bostan Görmek, Kur’ân-ı Kerim’e yorumlanır. Çünkü Kur’ân-ı Kerim’i okuyanlar arasında onun hikmet meyveleri daima değiştirilip toplanmaktadır.

Bostanda nice çeşit meyveler ve çiçekler mevcutsa, Allah’ın kitabı Kur’ân’da da nice irfan incileri ve hikmet meyveleri mevcuttur.

Kur’ân-ı Ke-rim’de olan müjde ve korkular bostanın tatlı ve ekşi meyveleri mesabesindedir. İnsanlardan kimi tatlı, kimi ekşi sever. Kur’ân-ı Kerim de kimine müjde, kimine azap haberleri ile doludur. Bostan Görmek, güzel cennetin nimetlerine de işaret olarak yorum getirilir. Çünkü Araplar bostana “Cennet” ismi vermişlerdir.

Yine bostan Görmek çarşıya, gelin-güveyi odasına, kendisinden istifade edilen mal ve mülke yorumlanır. Bostanda görülen Ağaç, o gelinin sofrasına, meyvesi de yiyeceklerine alâmettir.

Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada kendi bostanında ve birçok meyveli ağacın içinde bulunduğunu ve bu ağaçlardan meyve koparıp yediğini Görmek, zengin bir kadınla evlenmeğe ve ondan faydalanmağa yorumlanır.

Rüyada bostanın toprağına tohum attığını Görmek, bir çocuğu olacağına; bostanı bellemek de evliliğe alâmettir.

Kendisinin bir bostanı olup, bir çok meyveli ağacının içinde bulunduğunu ve bunlardan meyve koparıp yediğini gören, zengin bir kadın ile evlenir ve ondan fayda görür.

Güz mevsiminde bir bostana girip, üzerine yaprakların döküldüğünü gören, kedere ve geçim darlığına düşer. Bir bostanda yüksek bir yerde bir yere dayandığını gören, evladından ve ailesinden hayır görür.

Kirmanî demiştir ki: Rüyada bostan Görmek, mal, mülk ve servet sahibi bir adama yorumlanır. Rüyada bahar mevsiminde çimenler ve meyve ağaçları ile süslü bir bostanda olduğunu, fakat bir Sel gelip bütün ağaçları söküp götürdüğünü Görmek, o yerdeki devlet adamlarından birinin ölümüne işaret olarak yorum getirilir.

Bostanda kurtlar ve avcılar Görmek, o yerde adaletin olmadığına; bostanda koyunlar Görmek, mal elde edilmeyeceğine; bostanda öküz ve merkepler Görmek, devlet başkanının büyüklüğüne, mal ve nimetin artmasına, at Görmek, büyük kimselere işaret olarak yorum getirilir.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada bostan Görmek yedi vecih ile tabir olunur:a) Zevce,b) Evlât,c) Geçim,d) Mal,e) Zenginlik,f) Sevinç,g) Hizmetçi…

Rüyada bostanında güzel kokulu bir şey bulduğunu Görmek, güzel huylu bir evlâda; fena kokulu bir nesne Görmek de, asi ve kötü bir evlâda işaret olarak yorum getirilir.

Yine bostan içinde Erik ağacı olduğunu Görmek, ilim ve edep öğrenecek bir evlâda alâmettir.

Bir kimsenin Rüyada bostan görmesi, zevceye, çocuğa, mala, iyi geçime, üzüntü ve kederden halâs olmağa yorumlanır.

Yine bostan Görmek, halktan, avam, havas, cahiller, âlimler, cömertler, cimriler ve herkes için camiye ve pazar yerine yorumlanır. Yine bostan rüyası, âbidler ve talebeler için, cami tekmilâtından olan medrese gibi ilim yuvalarına işaret olarak yorum getirilir. Bostan, askerlerin toplanıp biriktiği devlet kışlasına da yorumlanır.

Yemyeşil bir bostan kişinin isteklerinin olacağına, muradına ereceği anlamına gelir.

Rüyada bostan (sebze meyve bahçesi) Görmek bereketle yorumlanır. Rüyasında bir bostanı kazarak ektiğini Görmek, kazanmak için bir ise para yatırdığına, bostanın yeşererek mahsul verdiğini Görmek, o isten fazlasıyla para kazandığına şeklinde yorum getirilir. Rivayet edildiğine göre bostan, evlilik hayatına da işaret olarak yorum getirilir. Bostana tohum atmak, bir çocuğu olacağına; bostanı bellemek evliliğe delildir.

Danyal aleyhisselam a göre: Rüyada bostan Görmek kadın ile tabir olunur. Rüyada bostanı suladığını gören esiyle ilişkide bulunur. başka birine ait bir bostanı suladığını gören zina suçu işler. Bir kişinin rüya sahibinin bostanını suladığını Görmek, esiyle bir başkasının cinsi ilişkide bulunduklarına işaret olarak yorum getirilir.

Bostanında güzel kokulu bir şey bulunduğunu Görmek, iyi huylu bir evlada; fena kokulu bir şey Görmek ise, asi bir evlada; bostanında bir Erik ağacı bulunduğunu Görmek, ilim ve terbiye öğrenecek bir evlada şeklinde yorum getirilir.
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Boy Görmek

Önceki Rüya Tabiri

Rüyada Çim Saha Görmek

Next article

İlginizi Çekebilir

17 Yorum

 1. Rüyalara çok güzel yorumlar yapmışsınız, ağzınıza sağlık.

 2. Rüyalara çok güzel yorumlar yapmışsınız, ağzınıza sağlık.

 3. Rüyamın yorumunu kenzul menamın yorumuna göre değerlendirdim.

 4. Rüyamda gördüğüm şeyden sonra çok korkmuştum ama tabiri iyiymiş.

 5. Rüyalarımı hatırlayabilsem islami rüya tabirlerine de bakacağım ama hatırlayamıyorum.

 6. http://islamiruyatabiri.gen.tr sitesinde islami rüya tabirlerini hergün okuyorum.

 7. Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 8. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

 9. Teşekkürler gerçekten islami rüya tabirlerine ulaştım.

 10. İmam Nablusi’nin rüyam için yaptığı yorumu okudum. Teşekkürler.

 11. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

 12. İslami rüya tabirleri dediğin zaman bu siteyi tek geçerim. Tasarımı çok sade ve her aradığımı buluyorum. Tüm rüya tabirleri var.

 13. Rüyalarımı İmam Nablusinin yorumlarına göre değerlendirdim.

 14. Rüyalarımı hatırlayabilsem islami rüya tabirlerine de bakacağım ama hatırlayamıyorum.

 15. Rüyamı yorumlamama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

 16. İmam Nablusi’nin rüyam için yaptığı yorumu okudum. Teşekkürler.

 17. İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir