Rüyanızda ne gördünüz? Rüya arama motoru ile rüyalarınızı yorumlayın.

Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek

İslami Rüya Yorumları, Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek anlamı nedir, Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek dini olarak nasıl yorumlanır, İslami rüya tabiri Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek, Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek İmam Nablusi İslami Rüya Tabiri

Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi, Kenzul Menam ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Çimende Yürüdüğünü Görmek İslami Rüya Yorumu

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kur an ı Kerim i okulup onunla Amel etmeye, ilim öğrenmeye, Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Ceennet te olduğuna delalete eder.

Imam Nablusî buyuruyor ki: Rüyada çimen Görmek mutluluktur. Rüyada bahçenizi çimlendirdiginizi Görmek, zahmetsiz ve eziyetsiz kazanç elde edeceginize, ev halkina rahat ve huzurlu Günler yasatacaginiza şeklinde yorum getirilir. Bahçenizin her tarafina çesitli çimenler ve çiçekler ektiginizi, sarmasiklarla süslediginizi Görmek, dünya varliklarinin her türlüsünden evinizi donatacaginiza ve çocuklarinizla yurt sevgisi asilamak ve Aile baglarini kuvvetlendirmek için elinizden geldigince çalisacaginiza işaret olarak yorumlanabilir. Çayir ve çimen Islamiyet in esaslari olarak yorum getirilir. Bu bakimdan rüyasinda bahçesini çimenle bezedigini Görmek, kalbini Islamiyet in nurlari ile doldurduguna delildir. Büyük bir kirda türlü otlar ve yabani çiçekler topladigini Görmek Islamiyet in her türlü manevi nimetlerinden faydalandigina ve kendisine ahiret yolculugunun sartlarina hazirladigi manasina gelir. Maddi dünyada da o kimse bütün dünya nimetlerinden faydalanir. Fakirse zengin olur, zenginse mali artar, çocuklari salih amelli birer iyi evlat olarak yetisirler. Anne ve babalarina itaatli ve yurda faydali birer kisi olurlar. Bu rüya sahibi ömür boyu hastalik nedir bilmez. Sikinti ve yokluk çekmez, onun bu mutlulugu bütün ailesini de ayni derecede mutlu ve saglikli kilar. Rüyada çayir çimen Görmek, bu türlü kiymetli bir semboldür. Bütün tabirciler bu rüyanin bu derece kiymetli olusunda birlesmislerdir. Çünkü çayir ve çimen ayni zamanda cennetin süsünden ve ziynetinden dünyaya akseden bir örnektir. Rüyada çimen Görmek dünya varligina işaret olarak yorumlanabilir. Rüyasinda çimenlere uzandigini Görmek, tüccar ise, bol kazanca memur ise terfi edecegine, hasta ise iyilesecegine, yolcu ise ve yolda bir yolcusu varsa, dönecegine veya yola çikacagina, halktan biri ise islerinin iyilesecegine, fakir ise hal ve vaktinin düzelecegine şeklinde yorum getirilir. Rüyada çimli bir sahada gezindiginizi Görmek, içinizde tasidiginiz bir hissin tekrar yeserdigine ve ümitlerinizin yakinda hakikat olacagina yorum getirilir. Rüyada çayirlik bir yeri Görmek, zahmet çekilmeden elde edilecek rizka veya hanima veya manevi ilme yada devam eden sadakaya işaret olarak yorumlanabilir. Çesitli yesil otlar, çiçekler ve çayirlar, dünyaya ve mala işaret olarak yorumlanabilir. Bazen de çayirlik, hazine ve pazar gibi kendisine dünya mali elde edilen ye re işaret olarak yorumlanabilir. Bazan çayirlik Görmek, Islamiyete işaret olarak yorumlanabilir. Rüyada çayirlik veya otluk bir yerde ot topladigini veya yedigini gören kimsenin, durumuna bakilir, eger o kimse fakirse zengin olur. Zengin ise, zenginligi artar. Eger dünyadan sevgisin kesmis ve takva yolunu seçmis bir kimse ise, dünya zinetlerine aldanir ve yine ona meylederek eski durumuna döner. Rüyada bir çayirliktan diger bir çayirliga geçtigini gören kimse, dünyalik arzusu ile bir çarsidan diger bir çarsiya ve bir meslekten diger bir meslege geçer.

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Her çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kur an ı Kerim i okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye,Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Cennet te olduğuna delalete eder
İslami Rüya Tabirleri

Anahtar Kelimeler

Güncelleme: 25 Ağustos 2013

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (10 Yorum)

 1. ÖZER diyor ki:

  İslami rüya tabirleri dediğin zaman bu siteyi tek geçerim. Tasarımı çok sade ve her aradığımı buluyorum. Tüm rüya tabirleri var.

 2. NEVGECE diyor ki:

  İmam Nablusi’nin rüyam için yaptığı yorumu okudum. Teşekkürler.

 3. YILDIRAY diyor ki:

  İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

 4. SÖYLEM diyor ki:

  İslami rüya tabirleri dediğin zaman bu siteyi tek geçerim. Tasarımı çok sade ve her aradığımı buluyorum. Tüm rüya tabirleri var.

 5. SEZAİ diyor ki:

  Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 6. ŞAHSENE diyor ki:

  Bu konu hakkında bu yorum imam nablusinin yorumudur.

 7. HÜRCAN diyor ki:

  Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 8. ONGÜL diyor ki:

  Kenzul menam tarafından tabir edildiğini düşünüyorum bu rüyanın.

 9. İZEL diyor ki:

  İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

 10. FATİH diyor ki:

  Rüyanız hayırlı olsun.

Yorumla


Ben Alim Karadeniz kısaca Alim. sitesinin yazarıyım. Kızılay / Ankara'da oturuyorum.
Yerel bir Cami'de İmam olarak çalışıyorum. Diğer sitem: Dini Rüya Tabirleri

Site içerisindeki yazılar izinsiz kopyalanamaz. © İslami Rüya Tabirleri (Site Haritası)

Google Plus