M Harfiyle Başlayan İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Melek Görmek

3

İslami rüya tabirleri, Rüyada Melek Görmek islami anlamı nedir, Rüyada Melek Görmek dini yorumu, Rüyada Melek Görmek Kuranda ne anlama gelir, Rüyada Melek Görmek İmam Nablusi İslami Rüya Tabiri

Rüyada Melek Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Melek Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi, Kenzul Menam ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Melek Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Melek Görmek Dini Rüya Yorumu

bir kimsenin Rüyada kendisine bir melegin konustugum veya ona bir sey verdigi görmesi, o kimsenin nail olacagi sehitlik rütbesine belirti eder. bir kimse Rüyada meleklerin halki harpte olan bir yere indiklerini görse, muzaffer olurlar. eger mesakkat, sikinti ve mihnet icerisinde iseler, kurtulurlar. meleklerin ev ve dam üzerine inmesi, hastaliga belirti eder. bazen de meleklerin büyüklerinin inmesi, devlet memuruna belirti eder. meleklerle beraber uctugunu veya meleklerle beraber kendisinin gökte oldugunu gören kimse, sehitlige nail olur ve cenab-i hakkin inayetiyle kurtulusa erisir. bir kimse Rüyada meleklerin bir yerde olduklarini ve kendisinin onlardan korktugunu görse, orada harp ve düsmanlik meydana gelir. bir kimsenin meleklerin gökten yeryüzüne indiklerini görmesi, batil inanisli kimselerin zelil ve hakir olmalarina, hak üzerinde olanlarin muzaffer olacaklarina belirti eder. Rüyada meleklerin yeryüzüne indiklerini ve hayir ve müjdeyle ilgili sözler söylediklerini gören kimse, sehitlige ve dünyada sevince erisir. bir kimse Rüyada meleklerin kendisine secde, rüku ve tevazu gösterdiklerini görse, o kimsenin bütün maksat ve istekleri meydana gelir. dünyada rizik, iyilik ve güzel söhrete erisir. melekleri kadin suretinde gören kimse, cenab-i hak hakkinda yalan söz söyler. bir kimse Rüyada meleklerin kendisini erkek bir cocukla müjdeledigini görse, o kimsenin alim, salih ve muttaki bir cocugu dünyaya gelir. eger bir melegi bir sehir veya bir köy icinde görse, orada alim ve zahit bir kimse ölür veya orada zulmen bir adam öldürülür.

bir kimse Rüyada meleklere baktigini görse, o kimseye, cocugu veya mali hakkinda bir bela erisir. Rüyada ruhani melekleri gören kimse, seref, izzet, bereket, ticaret ve insanlar arasinda söhrete erisir. Rüyada kendisinin bir melek suretine dönüstügünü gören kimse, izzet ve serefe erisir. Rüyada bir melekle gürestigini gören kimse, rütbe ve makamindan düser, üzüntü ve kedere düser. meleklerin kendi evine girdiklerini görse, dininin zayif olduguna belirti eder. Rüyada melek oldugunu gören kimse, kahin ve falci bir kimse olur veya koguculukla mesgul olur. eger o kimse hasta ise, onun ölümüne belirti eder. bir kimse meleklerin kendisi icin istigfar ettiklerini ve onun icin magfiret talebinde bulunduklarini görse, o kimsenin din ve gidisati güzel, mali cok olur. meleklerin kabristana indiklerinin görülmesi, orada salin bir kimsenin defnedilmesine belirti eder. meleklerin sokakta görülmesi, halkin ölcü ve tartida eksiklik yaptiklarina belirti eder. melek suretinde oldugunu gören kimse, sikinti ve izdirap icinde ise, ondan kurtulur. Şayet serefli birisi ise, serefi daha da artar. bir kimse Rüyada meleklerin kendisine selam verdiklerim görse, Allah (c.c.), o kimseye basiret ve anlayis ihsan eder. ve onu güzel bir sonuca eristirir. bazen melekleri Görmek sahitlere, bazen de emin adamlara ve askerin önünde yürüyerek düsmanla cenk eden ve devlet baskani tarafindan gönderilen kimselere belirti eder. bir kimse Rüyada azap meleklerini bir ölü üzerine indiklerini ve onlardan korkmadigini görse, o kimsenin korktugu yerden emin olmasina belirti eder. azap meleklerinin ölüye selam verdiklerini ya da hayirli bir sey vadettiklerinin görülmesi, rüya sahibinin arzusu ve istegine kavusmasiyla, azizlik, zenginlik, ferahlik, sevinc ve selim bir kalbe nail olmasiyla tabir edilir. eger o meleklerin o ölüyü korkuttuklarini, ona bugz ve gazap ettiklerini ve onu topuzlarla dövdüklerini görse, bu rüya bazen rüya sahibinin dinden irtidat etmesine veya masiyete dönmesine yahut ebeveynine asi olmasina veyahut allah (c.c.)’in o kimseye farz ve vacip kildigi seyi terketmesine belirti eder, ölü bir kimsenin, azap meleklerinin kendi yanina gelmediklerini haber vermesi, rüya sahibinin güzel gidasatina, afiyette olusuna ve taatinin kabul edilisine ve borcu varsa ondan kurtulmasina belirti eder. kabirde ölüye gelen melegi Görmek, fakirin zengin olmasina ve bosta kalan kimsenin bir görevle vazifelendirilmesine veya bir husus icin sahit olarak durdurulup sahitlik kaidelerin! zayi etmesine belirti eder. Rüyada hafaza meleklerini, Görmek, taninmis alim ve emniyetli kimselere belirti eder. bazilari da, Rüyada hafaza meleklerini gören kimse müttaki ise dünya ve ahirette sevinc ve müjdeye kavusur ve cennete girer dediler. müttaki degilse korku üzerinde bulunmasi lazim gelir, dediler.
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Mubasır Görmek

Önceki Rüya Tabiri

Rüyada And İçtiğini Görmek

Next article

İlginizi Çekebilir

3 Yorum

  1. Kenzul menam tarafından tabir edildiğini düşünüyorum bu rüyanın.

  2. Rüya yorumları islami olunca daha da güzel oluyor.

  3. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir