Rüyanızda ne gördünüz? Rüya arama motoru ile rüyalarınızı yorumlayın.

Rüyada Musa (a.s.) Görmek

İslami Rüya Yorumları, Rüyada Musa (a.s.) Görmek anlamı nedir, Rüyada Musa (a.s.) Görmek dini rüya yorumu, Rüyada Musa (a.s.) Görmek diyanet rüya tabiri, Rüyada Musa (a.s.) Görmek İmam Nablusi İslami Rüya Tabiri

Rüyada Musa (a.s.) Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Musa (a.s.) Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi, Kenzul Menam ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Musa (a.s.) Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Musa (a.s.) Görmek İslami Rüya Yorumu

Mağlup durumda bulunduğu düşmanlarına karşı kahredici bir üstünlük sağlamaya, yolculukta esenlik ve güvene; izzet, şeref ve yüceliğe, hakkın ve haklıların şartlar ne olursa olsun galip gelmesine, Kendisine Hz. Musa nın asasının verildiğini Görmek korkudaan kurtulmaya, ilim ve hikmete delalet eder.

Bir kimse Rüyada Musa (A.S.) i görse, Allah u Teala Hazretleri (C.C.) o kimse vasitasiyla zalim ve kibirli bir kimseyi helak eder ve ondan sonra o kimse izzet, seref, galibiyet ve yücelige erisir. Rüyada Musa (A.S.) i Görmek haklilarin kuvetll olusuna ve sapiklarin da zelil ve perisan olmasina belirti eder. Eger Musa (A.S.) in görüldügü yerde zalim bir Amir veya zindik bir reis olursa Allah (C. C.) onu helak eder ve rüya sahibi onun serrinden kurtularak selamete erer. Rüyada kendisini Musa (A.S.) in suretine girdigini veya onun elbiselerinden bir elbise giydigim gören kimsenin düsmani varsa, düsmanina zafer bulur, maksat ve arzusuna kavusur. Bu rüyayi hapis olan veya herhangi bir kimse görürse o kimse mansur ve muzaffer olur. Rüyada Musa (A.S.) i gören kimse, bir isinde maglup ve kendisinin yakinlan tarafinda üzüntü ve keder içinde bulunur. Eger bu rüyayi gören deniz yolculugunda sikilmis bir durumda ise, selamete erisir. Musa (A.S.) i Görmek, çocuklar halinde herhangi bir seye mübtela olmaya Aile ve akrabalarindan ayrilmasina, yabancilarin bakimina muhtaç olmasina zalim kimselerle iyi geçinmeye, vadini yerine getirmeye, salih kimselerle akraba olmaya ve salih kimselerin garip seylerine muttali ve vakif olmaya belirti eder. Bazen de rüya sahibi kendi kavminden veya bir vasiyyete ya da iyilikle emretmesinden dolayi aile ve etbaindan sikinti ve mihnet çeker. Bazen de Musa (A.S.) i Görmek aracilik ve vasitalik görevini güzel bir sekilde ifa etmeye belirti eder. Musa (A.S.) i Görmek, denizde yolculuk yapmaya ve akibetinin selamet ve ticaretle nihayetlenmesine belirti eder. Bazen de Musa (A.S.) i Görmek, rüya sahibinin irz ve namusu hakkinda kendisinde olmayan bir seyi söylemesine belirti eder. Bazen de rüya sahibinin sözünde bir noksanlik veya basinda bir ayip bulunmasina belirti eder Riyazet ehlinin Rüyada Musa (A.S.) i görmesi onun terakki ettigine ve derecesinin yüceligine ve batinî nurlarinin artmasina belirti eder. Rüyada Musa (A.S.) i gören kadinin çocugunun kaybolmasindan veya bir sikintiya ugramasindan korkulur ve o kadinin akibeti hayirla sonuçlanir. Rüyada Musa (A.S.) i gören çocuk hakkinda da tabir böyledir. Rüyada Musa (A.S.) in asasinin kendi elinde oldugunu gören kimse, büyük bir makarna nail ve düsmanina galip gelir.
İslami Rüya Tabirleri

Anahtar Kelimeler

Güncelleme: 11 Ekim 2013

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. YAMAN diyor ki:

    İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

Yorumla


Ben Alim Karadeniz kısaca Alim. sitesinin yazarıyım. Kızılay / Ankara'da oturuyorum.
Yerel bir Cami'de İmam olarak çalışıyorum. Diğer sitem: Dini Rüya Tabirleri

Site içerisindeki yazılar izinsiz kopyalanamaz. © İslami Rüya Tabirleri (Site Haritası)

Google Plus