Rüyanızda ne gördünüz? Rüya arama motoru ile rüyalarınızı yorumlayın.

Rüyada Taht Görmek

İslami Rüya Yorumları, Rüyada Taht Görmek anlamı nedir, Rüyada Taht Görmek dini rüya yorumu, Rüyada Taht Görmek Kuranda İslami Rüya Tabiri, Rüyada Taht Görmek islami olarak nasıl yorumlanır

Rüyada Taht Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Taht Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi, Kenzul Menam ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Taht Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Taht Görmek İslami Rüya Yorumu

Kişinin eşine, insanın şeref duyacağı şeylere, binite, Döşemesiz taht üzerine oturmak yolculuğa yahut ölüme, Bekar kadının bahtı yüklenerek evine getirmesi evlenmesine delalet eder.

Rüyada taht Görmek , en yüksek mevkiye erişeceğinizi gösterir. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacağınıza işaret olarak yorum getirilir.

Rüyada taht Görmek, çok yüksek makamlara yükseleceğinize yorumlanır. Tahtta oturduğunu Görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza delalet etmiş olur. Başkasının tahtta oturduğunu Görmek, başka insanların size yardım etmesiyle başarı kazanacaksınız anlamındadır.

Rüyada bir tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız demektir.

Büyük ündür. Rüyada görülen taht boşsa kişi büyük bir işe heveslenecek demektir.

Rüyada taht Görmek, çok çesitli sekilde yorum getirilir. Rüyasinda bir taht üzerinde serilmis bir hali, kilim veya silte gibi bir seyin üzerinde oturdugunu Görmek, yolculuga delalet eder. Altinda bir sey serili ve üstünde bir sey örtülü oldugu halde bir taht üzerinde yattigini gören düsmanlarini alt ederek, serefe ulasir. Eger rüya sahibi fesat bir kimse ise, ve uyumakta ise asilarak ölür. Rivayet edildiğine göre ibadetten vaz geçer. Ebu Sait El Vaiz e göre; bir tahtta oturdugunu gören, ehil ise, büyük bir rütbeye ulasir, degilse, fena bir ün yapar ve musibete ugrar. Oymali ve nakisli bir taht gören, bir memuriyete girer ve orada dogruluk ile halkin islerini yapar. Sandal agacindan yapilmis bir tahtta oturdugunu Görmek, yüksek bir memuriyete geçecegine işaret olarak yorumlanabilir. Cafer i Sadik a (RA) göre; Rüyada taht Görmek sekiz sekilde tabir olunur: Yükseklik, seref, yolculuk, rütbe, memuriyet, kadir, kudret ve söz geçirme. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen tahtin Uzerinde dösemesi yoksa, yolculuga işaret olarak yorumlanabilir. Bazi tabirciler taht, zevcedir, dediler. Melikin (devlet baskani) evinde döseli bir taht görse, sonra onun üzerine çiksa mülke nail olur. Taht üzerinde oldugunu gören kimsenin, elinden çikmis olan sey yine eline döner. Dösemeli bir taht üzerinde bulundugunu gören kimse, dinden gaflet eder, münafik bir kavim üzerine yükselir. Bir kimse, kendisinin güzel bir i taht üzerinde oldugunu görse, devlet ve yükseklige, izzet ve serefe nail olur. i Taht ve üzerinde uyku uyunulan her sey rüya sahibinin hanimina ve hepsinin geçimlerine işaret olarak yorumlanabilir. Bazi tabirciler, tahtin, rüya sahibinin sereflenecegi, sevinecegi zevce, gemiye ve her türlü binilecek seylere işaret olarak yorumlanabilir, dediler. Dösemesi olmayan bir taht Üzerinde oldugunu gören kimse, ölür yahut uzak bir yere yolculuk yapar. Hanimiyla beraber bir taht üzerinde oldugunu görse, hanimiyla beraber zevk ve sata içerisinde yasar. Bazi tabirciler, o kimsenin hanimiyla aralannda muhalefet meydana gelir, dediler. Kocasi olmayan bir kadin tahti yüklenerek evine girdigini görse, birisiyii evlenir. Hasta olan bir kimsenin, Rüyada tahtinin kirildigini görmes hastaliktan kurtulacagina, sihhat ve afiyet bulacagma işaret olarak yorumlanabilir.

Tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız. Başkasının tahtta oturduğunu gördüyseniz, başka insanların yardımıyla başarı elde edeceksiniz demektir.

Tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız. Başkasının tahtta oturduğunu gördüyseniz, başka insanların yardımıyla başarı elde edeceksiniz demektir.
İslami Rüya Tabirleri

Anahtar Kelimeler

Güncelleme: 18 Ekim 2013

Bkz.

Yorumlar (1 Yorum)

  1. BAHRİ diyor ki:

    Rüya yorumları islami olunca daha da güzel oluyor.

Yorumla


Ben Alim Karadeniz kısaca Alim. sitesinin yazarıyım. Kızılay / Ankara'da oturuyorum.
Yerel bir Cami'de İmam olarak çalışıyorum. Diğer sitem: Dini Rüya Tabirleri

Site içerisindeki yazılar izinsiz kopyalanamaz. © İslami Rüya Tabirleri (Site Haritası)

Google Plus