Rüyanızda ne gördünüz? Rüya arama motoru ile rüyalarınızı yorumlayın.

Rüyada Yer Görmek

İslami rüya tabirleri, Rüyada Yer Görmek anlamı nedir, Rüyada Yer Görmek dini yorumu nedir, İslami rüya tabiri Rüyada Yer Görmek, Rüyada Yer Görmek İmam Nablusi İslami Rüya Tabiri

Rüyada Yer Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Yer Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi, Kenzul Menam ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Yer Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Yer Görmek Dini Rüya Yorumu

Rüyada görülen yerin tabiri, o yerin seref ve kabiliyetine, Madde ve cevherine göredir. Mahser yerini Görmek, sirlari gizlemeye, fakirlikten sonra zenginlige, korkudan emniyete ve vadini yerine getirmeye belirti eder. Bazen güzel ve bekar kadina, nasibi az büyük bir rütbeye, hidayet ve tövbeye belirti eder. Ekilecek bir araziyi Görmek, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatina ve mahsülüne, bolluguna, kitligina, ziraat aletlerine ve ekincilige ve o arazide mu’tad olarak biten seylere ve güzel kokan nebatata belirti eder. Bilinmeyen bir yeri Görmek, anaya, çocuga, koca ve kadina, ortaga ve emniyetli miras, ev ve hayvan gibi malik oldugu seylere; yatak, sergi, hali ve keçe gibi üzerine oturdugu seylere belirti eder. Yer, zina edenlerin, zamparalarin ve fasiklann evlerine ve her çesit oyunlarina belirti eder. Yer, söz gezdirip koguculuk yapan ve sir gizlemeyen kadina belirti eder. Yer, mücadele ve düsmanliga veya ilim ve güzel ve düzgün söz söylemeye belirti eder. Yer dünyaya, gök de ahirete belirti eder. Bazen yer ve gök, Allah’tan baska hiç kimsenin birlestirmeye muvaffak olamayacagi kumalara belirti eder. Yerin yarildigini Görmek, bid’atlarin, haram ve kötü olan seylerin asikareye çikmasi ile tabir edilir. Bazen de yerin yarilmasi, o yerin iyiligine, bereketli ve bitek olmasina belirti eder. Yerin, bulundugu halden uzun ve genis olmasi, hapiste olanin serbest birakilacagina, hamile kadinin doguracagina ve rizka belirti eder. Eger bir kimse kendisinin bir çöle sahip oldugunu görse fakir veya çocugu olmayan bir kadinla evlenir. Bazen de yer, saltanat sahibi bir hükümdara veyahut ölüm ve hayata, rizka veya o yerde iyi-kötü isler isleyen kimseye belirti eder. Bir yere sahip oldugunu gören, bekar ise evlenir ve çocugu olur, yahut birisine ortak olur ya da mali ve sirliligi ile bir kimseye emniyet meydana getirir veya mirasa nail olur, yahut bir ev kiralar veya satin alir. Ya da bir binek satin alir. Rüyayi gören hasta ise hastaligindan kurtulur ve o yerdeki rizkini alir. Eger yer genis, manzarasi güzel olursa rüya sahibinin o yerdeki ameli güzel olur. Eger yer üzerinde hayvan iasesi ve çürümüs kemikler ve diger pislikler oldugunu görürse, rüya sahibinin o yer üzerindeki ameli kötü olur. Yerin sallandigini Görmek, hamile olan kadinin çocugunu düsürmesi ile tabir edilir. Yerin, üzerinde olan seylerle battigini Görmek, Allah’a itaattan gaflete belirti eder. Eger yerin bakir, tunç, demir ve tasa döndügünü görse, bu rüya, bazen rüya sahibinin haniminin zor doguracagina veyahut o kimse sanatindan baska bir sanata geçecegine, kazancindan baska rizka nail olacagina veya bir maden bulacagina belirti eder. Yer yanlip kendisini yuttugunu gören kimsenin rüyasi utanmasina ve sebeplerin güçlenmesine, bazen de yolculukta bulunmasina veya hapsedilmesine ya da deli olmasina belirti eder.
İslami Rüya Tabirleri

Anahtar Kelimeler

Güncelleme: 30 Eylül 2013

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. SARGIN diyor ki:

    İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

Yorumla


Ben Alim Karadeniz kısaca Alim. sitesinin yazarıyım. Kızılay / Ankara'da oturuyorum.
Yerel bir Cami'de İmam olarak çalışıyorum. Diğer sitem: Dini Rüya Tabirleri

Site içerisindeki yazılar izinsiz kopyalanamaz. © İslami Rüya Tabirleri (Site Haritası)

Google Plus