A Harfiyle Başlayan İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Arazi Görmek

21

İslami rüya tabirleri, Rüyada Arazi Görmek anlamı nedir, Rüyada Arazi Görmek dini rüya tabirleri, Rüyada Arazi Görmek Kuranda İslami Rüya Tabiri, Rüyada Arazi Görmek İmam Nablusi İslami Rüya Tabiri

Rüyada Arazi Görmek ile ilgili islami rüya tabirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayınız ki rüya ile amel edilmez. Rüyada Arazi Görmek ile ilgili rüya tabirlerini İmam Nablusi ve diğer alimlerin rüya yorumlarını harmanlayarak oluşturduk. Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada Arazi Görmek ile ilgili aklınıza takılanları konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Rüyada Arazi Görmek İslami Rüya Yorumu

Danyal Aleyhisselam a göre:
arazi Görmek es ile tabir olunur. Bir arazi satin aldigini gören evlenir. Kendisine ait tarla ve araziyi sattigini gören karisini, kadinsa kocasini bosar. Arazisinin mahsuldar oldugunu görenin evlatlari ve torunlari çok olur. Arazisinde bir sey bitmedigini görenin esi kisir olup evladi olmaz.

îbni Sirin e göre: kendisini genis bir sahrada gören yolculuga çikar. Yeri kazip topragini yedigini gören mal bulur. Kuyu açmak için yeri kazdigini gören mekruh ve hile ile mal elde eder. Kendisini topragin yuttugunu, yere geçtigini gören, musibete ugrar veya esi yüzünden malindan olur. Genis bir yerden dar bir yere geçtigini Görmek kisinin günah isledigine şeklinde yorum getirilir.

Cabir ül Magribi ye göre: ayaklarinin altinda topraklarin toplandigini yani azalip çogaldigini görenin ömrü sona ermistir. Toprak altinda titredigini gören korkuya kapilir. Gözünün gördügü kadar genis bir araziye sahip oldugunu görenin, halk önünde itibari artar. Böyle bir arazi satin aldigini gören zengin ve kisir bir kadinla evlenir. Genis fakat bilmedigi bir araziye malik oldugunu gören, dünyaliga nail olur, demektir, yahut yabanci biriyle evlenir veya eline çok mal geçer. Yerde oturdugunu gören yüksek bir mevkie ulasir. Yere bir silte serdigini gören, eger hasta ise vefat eder, eger zengin ise fakirlesir. Yerden avuç, avuç toprak alarak yedigini gören zengin olur. Yolda giderken, yolun yaklasarak kisaldigini Görmek hayır olarak değerlendirilmez. Bu ölüme şeklinde yorum getirilir. Önüne toprak yigildigini Görmek uzun bir ömre işaret olarak yorumlanabilir.

Ekili bir araziden çikip çorak bir araziye girdigini Görmek sünneti terk ettigine, günaha şeklinde yorum getirilir. Bir yerden çikip baska bir yere girdigini Görmek, bir evden baska bir eve tasinacagina şeklinde yorum getirilir. Bir tarladan öteki tarlaya geçerek yürüdügünü Görmek, bir memleketten diger bir memlekete yolculuk edecegine işaret olarak yorumlanabilir.

Yer üzerine çömelmekte hayir yoktur. Yere büyük Abdest bozmak eline mal geçecegine yorum getirilir. Yere yatip yuvarlanmak iyi degildir. Yere yatip da üstüne basina toprak bulasmak kazançtir.

Yerin yarildigini ve oradan bir hayvan çikip konustugunu gören acayip isler yapar ve herkes ondan kaçar. Rivayet edildiğine göre bu Rüya sahibinin eceli yaklasmistir. Baska bir rivayete göre de bu adam imaninda kuvvetli degildir. Rüyasinda topragi kazdigini gören hasta ise veya hastasi varsa ölür. Bir insani gömmek için bir yeri kazdigini gören, birine bir hile düsünüyor demektir.

Toprakta Su yolu kazdigini gören, geçimi için bir ise girer. Bu kaziyi bitirip de Suyu akittigini gören basladigi isinde basarili olur. Bir yere çukur kazdigini gören esinden ayrilir. Bu çukurun kenarinda durup içine girmedigini gören esiyle kavga edip sonra barisir. Bir çukurda olup oradan çiktigini gören hasta ise iyi olur, tutuklu ise kurtulur, sikintida ise genislige çikar. Bir çukurda olup kendisini kurtarmalari için çagirdigi halde yardima gelmediklerini veya gelip de yardim etmediklerini gören, ölüp mezara girer.

Topragin kendisi ile konustugunu gören çok yasar. Bir dere veya bir ark kazdigini gören halka iyilik etmekle ugrasir. Rivayet edildiğine göre de büyük bir ise girer. Bir arazi üzerine bir köprü yaptigini gören dininde kuvvetli olur. Bir köprüyü yiktigini gören dinini yikar.

Bazi ilim adamlarina göre köprü yapmak dört sekilde tabir edilmistir: Büyük makam ve seref, menfaat elde etmek, din ve dünya, siginma ve saklanma. Bir tarlayi suladigini gören çok mal elde eder veya evlenir. Tarlasini su bastigini gören esinden resmen ayrilir. Bir çok çukurlarla dolu tarlasi oldugu halde o çukurlari kapatamadigini gören, kötü bir kadin veya erkekle evlenir. Tarlasinin topragindan kerpiç veya tugla yaptigini gören, helal mal kazanmak için bir iste çalisir.

Abdulgani Nablusi ye göre: Rüyada toprak ve arazi, cinsine ve çesidine göre tabir olunur. Üzerinden geçilen, sahipsiz ve bos arazi, oradan geçmeleri adet olan tüccar, kervan, katirci ve deveci gibi adamlara kiyas ile tabir olunur. Bu arazideki yollarin dogru olmasi, taslik ve engelli olmamasi veya bunlarla dolu bunmamasi, kiyas edilen adamlarin kazanç ve islerinin kolaylik ve zorluguna, dert ve kederlerinin azalip veya çogaldigina şeklinde yorum getirilir. Arazi düz, engelleri yoksa iyi; aksine engelleri çok, taslik, yollari egri bügrü ise iyi degildir.

Rüyada topragin yarildigini Görmek o yerde bereketin olacagina işaret olarak yorumlanabilir. Bir topragin ve tarlanin büyümüs ve genislemis oldugunu Görmek, hamile kadinin kolayca doguracagina, tarla sahibinin ekimi kolaylikla yapacagina, bir tarlanin otsuz ve bos bir halde bulundugunu Görmek, kisir bir kadin veya erkekle evlenecegine işaret olarak yorumlanabilir. Bir tarlaya sahip oldugunu gören, eger bekarsa evlenir. Çocugu yoksa olur.

Ticaret yapiyorsa biriyle ortak olur, yahut bir insana malini emanet eder veya ona sirrini açiklar, veya mirasa konar, yahut da bir ev satin alir. Rüyasinda arazinin sallandigini Görmek karisinin çocuk düsürecegine, bekar ise üzülecek bir seyle karsilasacagina, topragin çöküp üzerinde olanlarin battigini Görmek isyana, Allah (c.c) gazabindan korkmaya, topragin ayaklari altinda toplandigini Görmek ise isinin bozulmasina, esinden ayrilacagina, isinden olacagina, hasta olacagina şeklinde yorum getirilir. Topragin her hangi bir madene dönüstügünü Görmek evli ise esinin zor doguracagina, kendisi isini birakip baska bir ise girecegine, yeni isinde çok para kazanacagina, bir maden bulacagina yorum getirilir. Kendisini toprak olmus olarak Görmek halk arasinda ün kazanacagina; topragi arkasina yükleyip agirligini hissetmeyen, o topragin sahibi degilse, bir arazi satin alir.

Topragin yarilarak içinden genç birinin çiktigini gören, düsman sahibi olur. Çikan bir ihtiyar ise, berekete; topraktan yarildigi halde bir sey çikmadigini Görmek beklenmeyen bir olayla karsilasacagina işaret olarak yorumlanabilir. Yarilan yerden bir canavar çiktigini Görmek, zalim bir adamin zulmüne ugrayacagina, bir aslan veya bir yilan çiktigini Görmek o yere Allah (c.c) tarafindan bir felaket gelecegine, yeri kazip çikan topragi yedigini Görmek hile ile mal elde etmege, eliyle topragi bir yere toplayip yigdigini Görmek mal, mülk ve paraya kavusmaya işaret olarak yorumlanabilir.

Rüyada arazi Görmek, zevce ile tabir edilir. Bekâr bir adamın Rüyada arazi satın aldığını görmesi, evleneceğine işaret olarak yorum getirilir. Arazisinin mahsul ile dolu olduğunu Görmek, çocukları ve torunları ile tabir edilir.

Ibn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki:
– Rüyada kendisini geniş bir sahrada gören, yolculuğa çıkar. Araziyi kazıp toprağını yediğ ini Görmek, gaipten mal bulmaya yorumlanır.

Rüyada kendisini arzın yuttuğ Unu, yere geçtiğini Görmek, belâ ve musibete, gam ve kedere yorumlanır.

Cabirü’l-Mağribî demiştir ki:
– Rüyada ayaklarının altında arzın toplandığını yani kısalıp azaldığını Görmek, ömrün nihayete erdiğine yorumlanır. Arzın altında titrediğini Görmek, korku ve hüsrana
işaret olarak yorum getirilir.

Bir arazi üzerine köprü inşa ettiğini Görmek, dinde kuvvetli olmay a işaret olarak yorum getirilir. Yerden avuç avuç toprak alıp yediğini Görmek, zenginliğe yorumlanır.

Yine bir araziden diğ erine geçerek yürüdüğünü Görmek, bir memleketten bir başka memlekete sefer edeceğine işaret olarak yorum getirilir.
Rüyada toprağın yarıldığını gör mek, bolluk ve berekete yorumlanır. Çünkü bütün Canlıların rızkı topraktan çıkmaktadır.
İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Ezber Görmek

Önceki Rüya Tabiri

Rüyada Gazete Görmek

Next article

İlginizi Çekebilir

21 Yorum

 1. Her gece rüya görüyorum ama sabah kalktığımda hatırlamıyorum.

 2. İslami Rüya Tabirleri yazınca Google’da bu site dikkatimi çekti. Çok güzel site.

 3. İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

 4. Rüya ile amel edilmez ama ben rüya görüyorum hemen çıkıyor.

 5. Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkürler.

 6. İslami rüya yorumu için teşekkür ederim.

 7. İmam Nablusi’nin rüyam için yaptığı yorumu okudum. Teşekkürler.

 8. Rüyalarıma en güzel islami yorumları bu sitede buluyorum.

 9. Rüya ile amel edilmez ama ben rüya görüyorum hemen çıkıyor.

 10. Rüyalarımın islami tabirlerini localhost/rt sitesinde her zaman buluyorum, teşekkürler.

 11. İslami rüya yorumu için teşekkür ederim.

 12. Rüya yorumları islami olunca daha da güzel oluyor.

 13. Google’da islami rüya tabirleri diye aradım. Bu siteyi buldum. Çok güzel bir site. Beğendim.

 14. Google’da islami rüya tabirleri diye aradım. Bu siteyi buldum. Çok güzel bir site. Beğendim.

 15. Rüya tabirleriniz çok güzel. Sürekli takip ediyorum.

 16. İmam Nablusi ve Kenzul Menam islami rüya tabirleri çok güzel.

 17. Rüya yorumları hakkında daha çok bilgi istiyorum.

 18. Rüyamı yorumlamama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

 19. Rüya tabirleri için aradığım herşey var.

 20. Teşekkürler gerçekten islami rüya tabirlerine ulaştım.

 21. İslami rüya tabirleri çok güzel. Gördüğüm rüyaları buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir